Cartoon curler

BOB WISEMAN TROPHY 2019/20
RINKS--FIXTURES--RESULTS

Final results of the Bob Wiseman Competition,
John King’s team won section 1 and Neil Fyfe’s team was runner up.
Jim Strang’s Team won section 2 and Willie King’s team are runners up.
The Semi final is on Monday 9th March at 5.45pm
when John King will play Willie King
and Jim Strang will play Neil Fyfe.



Wiseman League Table One

SECTION ONE

1) Skip Neil Fyfe Third Carole Marsh
Second John Gilmour Lead Fiona McFarlane

2) Skip Archie Craig Third Carolyn Baird
Second Jim Boyd Lead Robert Paterson
3) Skip Willie Dykes Third Margaret Ferguson
Second Bill Gibson Lead George Ballantyne

4) Skip John King Third Chris Rennie
Second Aileen King Lead Renee Murray

5) Skip George Strang Third Jackie Craig
Second Stella Cassidy Lead Mary Strang

6) Skip Emma Craig Third Mhairi Baird
Second Janet Leiper Lead Willie Craig

7) Skip Ryan Asher Third James Strang
Second Catherine Morrison Lead Steve Russell


Wiseman League Table One

SECTION TWO

8) Skip Robert Tait Third David Lawson
Second Tom Bryson Lead Bill Fraser

9) Skip Alex Torrance Third Peter Henderson
Second Issy Tait Lead Karen Torrance

10) Skip Willie King Third Jim Craig
Second Archie McFarlane Lead Emily Lawson

11) Skip Marion Craig Third Brian Cassidy
Second George Brown Lead Fiona Argo

12) Skip Jim Strang Third Margaret Brown
Second Alex Rennie Lead Rosalind Jameison

13) Skip Tommy Campbell Third Alison Taylor
Second Agnes Strang Lead Alison Paton

14) Skip William Baird Third Helen Drummond
Second Jim Drumgold Lead Caroline Morrison


RESERVES.....
Andrea Fox, Gail Gilmour, Emma Hair, Senga Hair,
Rachael Hannen, Brian King, Ian King, Craig Lambie,
Fiona McGinnis, Daniel Marsh, Colette Maule,
Jim Morrison, Margaret Neilson, Alison Paterson,
Catherine Raeburn, Katy Richardson, Lockhart Steele,
Linda Smith, James Tait, Alistair Torrance, Jacqui Taylor
Kate Torrance, Elaine Turnbull, Stewart Webster, Laura Weir,


BOB WISEMAN FIXTURES Season 2019-20

Mon 06/01/20..5.45pm....1 v 2......8 v 9.....3 v 4

Wed 08/01/20..8.00pm...10 v11......5 v 6

Tue 14/01/20..8.00pm...12 v 13......2 v 7......9 v 14

Wed 22/01/20..8.00pm...4 v 5......1 v 3......8 v 10

Thur 23/01/20..5.45pm...6 v 7.....13 v 14.....11 v 12

Tue 28/01/20..8.00pm...9 v 10.....1 v 4.....2 v 3

Mon 03/02/20 ..8.00pm...12 v 14.....8 v 11.....3 v 5

Thur 06/02/20..5.45pm...2 v 6......9 v 13.....4 v 7

Mon 10/02/20..8.00pm...1 v 5.....10 v 12.....8 v 14

Thur 13/02/20..5.45pm...9 v 11.....4 v 6

Wed 19/02/20..5.45pm...5 v 7......8 v 13

Mon 24/02/20..8.00pm...11 v 14......2 v 5.....1 v 6

Wed 26/02/20..8.00pm...10 v 13......3 v 7.....9 v 12

Mon 02/03/20..8.00pm...3 v 6.....1 v 7.....11 v 13

Wed 04/03/20..8.00pm...10 v 14......8 v 12.....2 v 4

Semi- Final Monday 9th March 2020 at 5.45pm

Final - Thursday 19th March 2020 at 5.45pm



Inter Club
Matches and RESULTS


Punchbowl Rinks
Fixtures and RESULTS


Dun Medal
Rinks Fixtures and RESULTS


Bob Dickie Trophy Club Pairs
Rinks Fixtures and RESULTS


Presidents Trophy
and Opening Bonspiel
Rinks Date Time and RESULTS


The Duneaton Salver Points Trophy

Haremyres Medal Singles
Pairings, Date, Times and RESULTS


Millenium Stone Trophy
Rinks Date, Times, and RESULTS


Centenary Trophy
Rinks Date, Times, and RESULTS


Hamilton Rosebowl Ladies League
Rinks, Fixtures, and RESULTS


NEW Ladies Competition
Rinks, Fixtures, and RESULTS


Craig Cup Ladies Pairs
Rinks, Fixtures, and RESULTS


Diary Dates

Site Contents Page



Last Update To This Page

5th March 2020